הסוקר השותף Avtosalon na Divani (@divan_car) סייר ב-2026 Volkswagen ID. ERA 8X באולם תצוגה סיני ונהג ברמת הגימור העליונה 11.7 ק"מ. הוא יצא מהמפגש מופתע: SUV שקט ומרווח עם מאריך טווח וחמישה מושבים במחיר של CNY 206,800–269,800 (~$30,998–$40,442), אבל כזה שלדבריו הוא רכב סיני בכל דבר מלבד הסמל.
עובדות מפתח
- מחיר: מחירי השקה מוגבלים בזמן CNY 206,800–269,800 (~$30,998–$40,442), מחיר רשימה CNY 226,800–289,800 (~$33,996–$43,440); במכירה בסין מאז 12 באוקטובר 2026.
- הספק: 380 kW (517 PS / 510 hp) ו-660 ניוטון-מטר בשתי גרסאות ה-Long Range, 0–100 קמ"ש ב-4.6 שניות; ל-Pro בהינע אחורי יש 220 kW (299 PS / 295 hp).
- סוללה: 65.2 קוט"ש עם 451 ק"מ חשמליים לפי CLTC ו-1,602 ק"מ משולבים; ב-Pro וב-Max סוללה של 51.1 קוט"ש (373 / 340 ק"מ).
- הנסיעה של הסוקר: 17.1 קוט"ש/100 ק"מ על פני 11.7 ק"מ בממוצע 33 קמ"ש כשהמנוע כבוי, ו-137 ק"מ טווח שנותרו בחצי סוללה בערך.
- מרחב: אורך 5,020 מ"מ ובסיס גלגלים 2,970 מ"מ, תא מטען 496 ליטר (1,919 ליטר עם מושבים מקופלים) לפי הכיתוב של הסוקר.
- המלכוד: דלתות אוטומטיות, מושבי אפס כוח משיכה, 23 רמקולים, פנסי מטריקס וחישוקי 21 אינץ' רק ב-Ultra Long Range, והרכב לשוק הסיני בלבד לעת עתה.
ביצועים ומפרט
הסוקר מדרג את בידוד הרעשים "חמש יציבה" מתוך חמש, מוצא את הנסיעה רכה על מתלי האוויר הדו-תאיים ואוהב את תנוחת הישיבה ואת עיסוי המושב. הניסיון שלו להדגים בכביש את מתג גובה המרכב נכשל, מה שהוא מייחס לקושחה. מאריך הטווח EA211 בנפח 1.5 ליטר (105 kW, 143 PS / 141 hp) לא הופעל כלל: כל הנסיעה בוצעה על הסוללה.
ל-Pro בהינע אחורי מנוע יחיד של 220 kW, ה-Max מוסיף מנוע שני להספק של 370 kW (503 PS / 496 hp), ושתי גרסאות ה-Long Range מגיעות ל-380 kW (517 PS / 510 hp) עם 660 ניוטון-מטר. בכרטיס המפרט שלו מופיעים ל-Pro 420 ניוטון-מטר ו-7.6 שניות ל-100 קמ"ש, נתונים שלא מצאנו בסיקור רשמי.
| סוג מערכת הנעה | EREV, מאריך טווח 1.5T + הינע כפול AWD |
|---|---|
| הספק | 380 kW (517 PS / 510 hp) |
| מומנט | 660 ניוטון-מטר |
| 0–100 קמ"ש | 4.6 שניות |
| סוללה | 65.2 קוט"ש (NMC) |
| טווח | 451 ק"מ חשמליים CLTC / 1,602 ק"מ משולב |
| סוג מערכת הנעה | רכב חשמלי עם מאריך טווח (EREV), מאריך טווח 1.5T |
|---|---|
| כוח סוס | 220 kW (299 PS / 295 hp) Pro; 370 kW (503 PS / 496 hp) Max; 380 kW (517 PS / 510 hp) גרסאות Long Range |
| מומנט | 660 ניוטון-מטר (גרסאות AWD) |
| תאוצה | 0–100 קמ"ש ב-4.6 שניות (גרסאות Long Range) |
| מהירות מרבית | לא פורסמה רשמית |
| הינע | RWD (Pro); AWD (Max, Max Long Range, Ultra Long Range) |
| סוללה | 51.1 קוט"ש LFP (Pro, Max); 65.2 קוט"ש NMC (גרסאות Long Range) |
| טווח חשמלי (CLTC) | 373 ק"מ (Pro) / 340 ק"מ (Max) / 451 ק"מ (Long Range) |
| טווח משולב | 1,567 ק"מ (Pro); 1,602 ק"מ (Long Range) |
מידות ופרקטיות
| אורך | 5,020 מ"מ |
|---|---|
| רוחב | 1,997 מ"מ |
| גובה | 1,750 מ"מ |
| בסיס גלגלים | 2,970 מ"מ |
| מרווח גחון | 175 מ"מ בהגדרת מתלי האוויר הנמוכה ביותר (הסוקר) |
הסוקר, בגובה 178 ס"מ, מגדיר את המושב האחורי "נוח עד אין קץ" עם שפע מקום לברכיים ולראש. הדלתות האחוריות נפתחות ל-90 מעלות לפי המדידה שלו, ויש גג פנורמי עם וילון אוטומטי אבל בלי מסך במושבים האחוריים. נוסעי המושב האחורי מקבלים שני שקעי USB-C (15 W ו-60 W) ווילונות שמש מכניים; רק ב-Ultra Long Range יש גם ספסל אחורי מחומם, מאוורר ומעסה.
הכיתוב על המסך שלו מראה 496 ליטר כשהשורה השנייה זקופה ו-1,919 ליטר כשהיא מקופלת; דיווחים לפני ההשקה נעים בין 519 ל-625 ליטר (אחד מהם ציין 519 / 1,939 ליטר), ולכן יש להתייחס לנתון כמקורב. הוא גם מכנה את הרכב "כמעט 3 טונות", בעוד שהמסמך הרגולטורי מציין 2,485–2,590 ק"ג.
| אורך | 5,020 מ"מ |
|---|---|
| רוחב | 1,997 מ"מ |
| גובה | 1,750 מ"מ |
| בסיס גלגלים | 2,970 מ"מ |
| משקל עצמי | 2,485–2,590 ק"ג (מסמך רגולטורי) |
| נפח תא מטען | 496 ליטר (1,919 ליטר עם מושבים מקופלים), לפי הכיתוב של הסוקר; 519–625 ליטר בדיווחים קודמים (אין נתון רשמי) |
טעינה וסוללה
ב-Pro וב-Max סוללת LFP של 51.1 קוט"ש, ובגרסאות Long Range סוללת NMC של 65.2 קוט"ש מבית CATL. הסוקר היה בוחר בגדולה. מחשב הדרך שלו הראה 17.1 קוט"ש/100 ק"מ על פני 11.7 ק"מ ב-21 דקות עם 0.0 ל'/100 ק"מ, ו-137 ק"מ טווח חשמלי שנותרו בחצי סוללה בערך, ולכן הוא מצפה לכ-200 ק"מ טווח חשמלי אמיתי. דירוג ה-CLTC מתורגם לכ-14.5 קוט"ש/100 ק"מ, ולכן נתון העיר הנמרצת שלו גבוה יותר, כצפוי.
פולקסווגן מצהירה על 10–80% ב-16 דקות על פלטפורמת 800 הוולט. הסוקר אומר 15 דקות בקול, ובכרטיסי המפרט שלו מופיעות 17 או 19, ולכן יש להתייחס ל-16 הרשמיות.
| סוללה | 51.1 קוט"ש LFP / 65.2 קוט"ש NMC (CATL) |
|---|---|
| ארכיטקטורה | 800 V |
| טעינת DC מהירה | 10–80% ב-16 דקות (מוצהר) |
| פריקה חיצונית (V2L) | 3.5 kW |
| מאריך טווח | 1.5T EA211, 105 kW (143 PS / 141 hp); מיכל דלק של 55 ליטר לפי כרטיסי הסוקר |
עיצוב ופנים
החזית זהה לזו של ה-ID. ERA 9X, עם פס אור לכל רוחב הרכב. הסוקר אומר שרק ב-Ultra יש פנסי מטריקס IQ.Light, והוא סבור שתריסי הגריל הדקים לא ישרדו את האבן הראשונה. דלתות אוטומטיות קיימות רק ב-Ultra; בשאר הגרסאות יש ידיות רגילות שלדבריו לא השתנו מאז ה-ID.4 משנת 2021.
בפנים הוא מגדיר את סכמת הצבעים, שני המסכים וצורת הכריות כהעתקה אחד לאחד של Li Auto L7, בלי שום דבר ייחודי של פולקסווגן. עור נאפה מותקן בכל רמות הגימור, אם כי למגע הוא מרגיש גומי יותר מזה של Denza. עמוד ההגה מתכוונן רק ידנית, ותא הכפפות נפתח רק מהמסך או בקול. הוא היה משלם על חבילת האופציות של CNY 8,000 (~$1,199) עם חישוקים שחורים וקליפרים כתומים, גג שחור ותמיכה צדדית אקטיבית במושבים.
טכנולוגיה ופיצ'רים
שני המסכים המחוברים עובדים היטב עם CarPlay אלחוטי ו-5G, אבל הסוקר עדיין מזהה תקלות קושחה קטנות. הוא אוהב את תצוגת הראש והמשולב ומציין שאף אחד מהם לא מרגיש כמו פולקסווגן. ב-Ultra יש 23 רמקולים עם Dolby Atmos; בשאר הגרסאות 14.
בטיחות ו-ADAS
הסוקר לא דן בסיוע לנהג בסרטון. בכרטיסי המפרט שלו מופיעים Momenta R7 ולידאר בכל רמות הגימור, בהתאם להצהרת היצרן על לידאר 192 קווים ו-26 יחידות חישה כציוד סטנדרטי.
| רמת ADAS | L2+ (מודל העולם Momenta R7, לידאר 192 קווים סטנדרטי) |
|---|---|
| יכולות ADAS | נהיגה מונחית ניווט בכבישים מהירים ובערים, חניה מנקודת חניה לנקודת חניה, 26 יחידות חישה |
גרסאות זמינות
| גרסה | הספק | מומנט | 0-100 | מהירות מרבית | הינע | סוללה | טווח חשמלי | טווח משולב | מחיר | הבדלים עיקריים |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pro | 295 hp | — | — | — | RWD | 51.1 קוט"ש | 373 ק"מ | 1,567 ק"מ | CNY 206,800 (~$30,998) | מחיר מוגבל בזמן, מחיר רשימה CNY 226,800; מנוע יחיד של 220 kW; מושבי נאפה, מקרר, תצוגת ראש ולידאר סטנדרטיים |
| Max | 496 hp | 660 Nm | — | — | AWD | 51.1 קוט"ש | 340 ק"מ | — | CNY 229,800 (~$34,446) | מחיר מוגבל בזמן, מחיר רשימה CNY 249,800; שני מנועים של 370 kW, מתלי אוויר |
| Max Long Range | 510 hp | 660 Nm | 4.6 שניות | — | AWD | 65.2 קוט"ש | 451 ק"מ | 1,602 ק"מ | CNY 249,800 (~$37,444) | מחיר מוגבל בזמן, מחיר רשימה CNY 269,800; 380 kW וסוללת CATL הגדולה |
| Ultra Long Range | 510 hp | 660 Nm | 4.6 שניות | — | AWD | 65.2 קוט"ש | 451 ק"מ | 1,602 ק"מ | CNY 269,800 (~$40,442) | מחיר מוגבל בזמן, מחיר רשימה CNY 289,800; דלתות אוטומטיות, מושבי אפס כוח משיכה, מדרך רגליים אחורי, 23 רמקולים, פנסי מטריקס, חישוקי 21 אינץ' |
תמחור וזמינות
ה-ID. ERA 8X יצא למכירה בסין ב-12 באוקטובר 2026 לאחר שההזמנות המוקדמות נפתחו ב-28 בספטמבר. מחירי ההשקה המוגבלים בזמן נמוכים ב-CNY 20,000 (~$2,998) ממחירי הרשימה, שלדברי הסוקר מדובר בחיסכון מהחלפת רכב וממענקים שמורידים את ה-Ultra Long Range ל-CNY 269,800 (~$40,442). הוא מגדיר זאת כזול מאוד לרכב גדול כל כך. הסיקור שלנו על השקת ה-ID. ERA 8X כולל את גיליון המפרט המלא. נתוני הדולר לפי שער ה-ECB מ-6 בנובמבר 2026, 1 דולר = 6.6713 CNY.
פולקסווגן לא אישרה ייצוא. הסוקר מצפה ליחידות הראשונות לאוקראינה סביב אפריל 2027 בשל כלל של 180 יום מהרישום הראשון, וזו הערכה שלו עצמו ולא הצהרה של פולקסווגן.
איך הוא מתמודד
הסוקר מציין את Li Auto L7 כמתחרה הישיר; CnEVPost מונה את Li Auto L6, את AITO M6 ואת XPeng G9L. באותם CNY 249,800 (~$37,444) ה-Max Long Range מתאימה למחיר ה-L6 החדשה עם 510 hp מול 402 hp, ושווה ל-1,602 ק"מ הטווח המשולב של ה-G9L EREV. מול ה-ID. ERA 9X בעלת ששת המושבים ה-8X מתחילה ב-CNY 93,000 (~$13,940) פחות.
- שקטה ורכה: בידוד רעשים "חמש יציבה", מתלי אוויר, מושבים חזקים ועיסוי
- תא נוסעים גדול: מרכב של 5,020 מ"מ, בסיס גלגלים 2,970 מ"מ, דלתות אחוריות שנפתחות ל-90 מעלות לפי מדידת הסוקר, תא מטען של 496–1,919 ליטר לפי הכיתוב שלו
- בכל רמות הגימור עור נאפה, סיוע לנהג מבוסס לידאר וטעינת 800V
- CNY 269,800 (~$40,442) לגרסה העליונה עם סוללה של 65.2 קוט"ש
- הפנים והמסכים מעתיקים את Li Auto L7, עם מעט אופי של פולקסווגן
- עור שמרגיש גומי, עמוד הגה ידני וכמה תקלות קושחה
- הפיצ'רים הטובים ביותר רק ב-Ultra Long Range ב-CNY 269,800
- בלי היגוי בגלגלים האחוריים, בניגוד ל-9X, ולשוק הסיני בלבד לעת עתה
הסוקר ציפה לא להרבה ויצא כשהוא מכנה את ה-ID. ERA 8X רכב טוב: שקט, רך, מרווח וזול ביחס לסוללה שלו. היא מתאימה למשפחות שרוצות מרחב ונוחות ולא אכפת להן מתא נוסעים שמושאל מ-Li Auto. כדאי לקחת גרסת Long Range עם סוללה של 65.2 קוט"ש; ה-Pro וה-Max מוותרות על לא מעט טווח חשמלי.

