Fresh Motors
ГоловнаСтаттіАвтомобіліНавчанняПорівняння
Увійти

Підпишіться на нашу розсилку

Отримуйте свіжі автомобільні новини, огляди та ексклюзивні матеріали просто на пошту.

Fresh Motors

Ваше джерело свіжих автомобільних новин, оглядів та аналітики.

info@freshmotors.net
Мова:

Швидкі посилання

  • Головна
  • Статті
  • Категорії
  • Автомобілі

Категорії

  • Новини
  • Огляди
  • Статті

Компанія

  • Про нас
  • Для авторів
  • Зв’язатися з нами
  • Політика конфіденційності
  • Умови користування
  • RSS-стрічка

© 2026 Fresh Motors. Усі права захищено.

2026 Hyundai Ioniq V: China-Only Fastback EV Starts at $16,200
Огляди
11 хв читання
12 вересня 2026 р.
Оцінка FreshMotors: 4.04 з 5 зірок
Джерело:Автосалон на диване

Hyundai Ioniq V 2026: китайський фастбек-електромобіль від $16,200

Китайський фастбек-електромобіль Hyundai Ioniq V дебютував 29 вересня: п'ять комплектацій, 800V зарядка і до 650 km за CLTC, від $16,200.

У цій статті
  1. 01
  2. 02
  3. 03
  4. 04
  5. 05
  6. 06
  7. 07
  8. 08
  9. 09

Hyundai випустила автомобіль, який більшість світу купити не зможе: Ioniq V — електричний фастбек-седан, ексклюзивний для Китаю, створений спільним підприємством Beijing Hyundai спеціально для найбільшого у світі ринку електромобілів. Спершу його показали як концепт Venus у квітні 2026 року, того ж місяця на Beijing Auto Show підтвердили серійну версію, 21 серпня 2026 року на Chengdu Auto Show стартував попередній продаж, а 29 вересня 2026 року автомобіль надійшов у продаж у п'яти комплектаціях. Він збудований на глобальній електричній платформі Hyundai E-GMP — тій самій, що й міжнародні Ioniq 5, 6 і 9 — з 800-вольтовою швидкою зарядкою, але з ціною та дизайном, розрахованими на пряму конкуренцію з вітчизняними китайськими електромобілями, а не на звичну глобальну лінійку Hyundai. Роздрібні ціни починаються від 109,900 юанів (близько $16,200), а на період акції початкова версія 540 Pro коштує 99,900 юанів (близько $14,700) — дешевше за майже будь-який електромобіль, який Hyundai продає деінде у світі.

ЦІНА ВІД
$16,200
ПОТУЖНІСТЬ
До 225 hp
ЗАПАС ХОДУ
До 650 km
МАКС. ШВИДКІСТЬ
TBA

Динаміка та характеристики

Ioniq V пропонується як одномоторний електромобіль (BEV) у всіх п'яти комплектаціях, а потужність зростає разом з ємністю батареї. Три комплектації 540 (540 Pro, 540 Max і 540 Max+) мають мотор 140 kW (188 hp) і батарею 53.5 kWh, тоді як дві комплектації 650 (650 Max і 650 Max+) отримують мотор 168 kW (225 hp) і батарею 66.8 kWh; обидва варіанти потужності заявлені з крутним моментом 250 Nm. Китайські ЗМІ, що висвітлювали прем'єру, наводять розгін 0-100 km/h за 7.9 секунди для версії 140 kW і за 7.7 секунди для версії 168 kW; максимальну швидкість Hyundai не публікувала. Автомобіль дотримується прийнятої на платформі E-GMP схеми з одним мотором на одній осі, проте Beijing Hyundai прямо не підтвердила, який привід має Ioniq V — передній чи задній.

Узагальнена схема трансмісії одномоторного електромобіля
Силова установкаОдномоторний електромобіль (BEV)
Потужність168 kW (225 hp)
Батарея66.8 kWh LFP
Крутний момент250 Nm
Запас ходуДо 650 km (CLTC)
Hyundai Ioniq V 650 Max+ · Одномоторний електромобіль (BEV)
КЛЮЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ
⚡
800-вольтова швидка зарядкаАрхітектура E-GMP на 800V із заявленою зарядкою 30-80% приблизно за 20 хвилин; пікова потужність зарядки не опублікована
🔋
Батарея CATL LFPЛітій-залізо-фосфатні батареї на 53.5 kWh або 66.8 kWh — заради вартості та довговічності
📱
27-дюймовий дисплей 4KПанорамний екран, що охоплює приладову панель і центральну консоль
🧠
Чип Snapdragon 8295Процесор Qualcomm для салону, що забезпечує роботу мультимедіа та голосових систем на базі ШІ
🤖
Два ШІ-асистентиBaidu Ernie Bot і ByteDance Doubao інтегровані безпосередньо в ШІ салону
🛡️
Momenta ADASСистема допомоги водієві рівня L2+, розроблена спільно з Momenta, встановлюється на комплектації Max+ Smart Driving
👁️
Проєкційний дисплей Cyber EyeПроєкційний дисплей, який повністю замінює традиційну приладову панель
ТИП СИЛОВОЇ УСТАНОВКИЕлектромобіль на батареї (BEV)
ПОТУЖНІСТЬ188 hp (540 Pro / 540 Max / 540 Max+) або 225 hp (650 Max / 650 Max+)
0-100 KM/H7.9 с (140 kW) або 7.7 с (168 kW), за даними китайських ЗМІ з нагоди прем'єри
МАКС. ШВИДКІСТЬЩе не опублікована
ПРИВІДОдин мотор (вісь не підтверджена)
БАТАРЕЯ53.5 kWh LFP або 66.8 kWh LFP
ЗАПАС ХОДУДо 540 km CLTC / 443 km WLTP (53.5 kWh) або до 650 km CLTC / 533 km WLTP (66.8 kWh)

Габарити та практичність

Узагальнена схема габаритів седана з кузовом фастбек
Довжина4,900 mm
Ширина1,890 mm
Висота1,470 mm
Колісна база2,900 mm
Кліренс165 mm
Hyundai Ioniq V · Габарити

З довжиною 4,900 mm і колісною базою 2,900 mm Ioniq V — справді великий чотиридверний автомобіль, за розмірами ближчий до седана середнього класу, ніж до компактного електромобіля, попри бюджетну ціну; партнерський оглядач у шоурумі на презентації прямо порівняв його масштаб із Hyundai Sonata. Команда дизайнерів Hyundai описує екстер'єр як «силует однієї лінії»: дах фастбека йде єдиною нерозривною дугою від лобового скла до задньої частини, а безрамкове скло дверей робить бічний профіль чистішим. Споряджена маса становить від 1,707 kg у легших комплектацій з батареєю 53.5 kWh до 1,808 kg у версії 650 Max+ з більшою батареєю. Кліренс — 165 mm, а розмір коліс зростає від 17 дюймів на базовій комплектації до 19 дюймів (235/45R19) на вищих. Багажник вміщує 465 літрів — справді велика цифра для седана такого розміру, хоча спинка заднього сидіння не складається; для цього сегмента це типово, але варто знати, якщо вам треба перевозити довгі речі. Передній багажник здебільшого зайнятий мотором та електронікою, а не вільним простором, тож традиційного «фронк» чекати не варто.

ДОВЖИНА4,900 mm
ШИРИНА1,890 mm
ВИСОТА1,470 mm
КОЛІСНА БАЗА2,900 mm
СПОРЯДЖЕНА МАСА1,707–1,808 kg
ОБ'ЄМ БАГАЖНИКА465 L (задні сидіння нерухомі, не складаються)

Зарядка та батарея

Обидва варіанти батареї використовують літій-залізо-фосфатні (LFP) елементи виробництва CATL, обрані заради вартості та довговічності, а не максимальної енергоємності. Батарея 53.5 kWh, що стоїть на трьох комплектаціях 540, забезпечує до 540 km запасу ходу за CLTC (443 km за WLTP); більша батарея 66.8 kWh у двох комплектаціях 650 збільшує його до 650 km за CLTC (533 km за WLTP). Ioniq V використовує високовольтну 800-вольтову архітектуру на платформі Hyundai E-GMP, яка, за китайськими ЗМІ, є стандартною для всієї лінійки, а Beijing Hyundai заявляє про швидку зарядку 30-80% приблизно за 20 хвилин. Пікова потужність зарядки постійним струмом не опублікована.

БАТАРЕЯ53.5 kWh LFP або 66.8 kWh LFP (CATL)
АРХІТЕКТУРА800V (E-GMP)
ЧАС ШВИДКОЇ ЗАРЯДКИ DC30-80% приблизно за 20 хв (дані Beijing Hyundai); пікова потужність зарядки не опублікована
ЗАПАС ХОДУДо 540 km / 650 km (CLTC); 443 km / 533 km (WLTP)

Дизайн та інтер'єр

Hyundai називає тему салону Ioniq V «Nebula Wrap-around», і наживо він збудований навколо єдиної суцільної лінії передньої панелі від дверей до дверей, яку розбавляє двоколірна оббивка — шоурумний автомобіль із презентації мав глибокий фіолетовий кузов над чорним салоном із коралово-помаранчевими акцентними панелями на дверях і центральній консолі. Ключові точки дотику вкриті алькантарою, а по передній панелі йде декоративне підсвічування. Центральний елемент — 27-дюймовий дисплей 4K на всю ширину передньої панелі, який замінює і традиційну приладову панель, і центральний сенсорний екран єдиною безперервною панеллю — настільки великою, що лише на боці водія зручно вміщується повноекранна навігаційна карта, тоді як пасажирська половина відповідає за мультимедіа. Окремий проєкційний дисплей, який Hyundai називає «Cyber Eye», виводить основні дані про рух на лобове скло, тож фізичний блок приладів за кермом зник повністю. Кермо має гранений візерунок у стилі орігамі на центральній накладці та спицях, що перегукується з різкими лініями кузова фастбека.

Технології та функції

Мультимедіа Ioniq V працює на чипі Qualcomm Snapdragon 8295 — тому самому процесорі, що стоїть на флагманських китайських електромобілях значно дорожчих за цей, — і керує як інфотейнментом, так і голосовим ШІ-асистентом автомобіля. Цей асистент незвичайний для китайського продукту глобального бренду: Hyundai інтегрувала в салон одразу Ernie Bot від Baidu і Doubao від ByteDance, давши власникам вибір із двох найпоширеніших у Китаї розмовних систем ШІ замість лише власного асистента Hyundai. 27-дюймовий дисплей працює з повноцінною екосистемою застосунків для китайського ринку — навігація, стримінг і сторонні програми доступні прямо з головного екрана — а автомобіль підтримує оновлення «повітрям». Підігрів і вентиляція сидінь, що керуються з головного дисплея, встановлюються на передній ряд у вищих комплектаціях.

Безпека та ADAS

Системи допомоги водієві в Ioniq V побудовані навколо системи L2+, розробленої спільно з Momenta — китайським спеціалістом з автономного водіння, що також постачає стеки ADAS кільком іншим брендам китайського ринку. Матеріали з прем'єри описують навігаційну допомогу на шосе та в місті, а також допомогу при паркуванні, але Hyundai і Beijing Hyundai не публікували переліку функцій ADAS за комплектаціями, а пакет Momenta позиціонується як версія Premium Smart Driving на 540 Max+ і 650 Max+, а не як стандартне обладнання кожної комплектації. Проєкційний дисплей Cyber Eye також входить до інтерфейсу ADAS і виводить інформацію про смугу руху та дистанцію до попереднього автомобіля прямо в поле зору водія.

РІВЕНЬ ADASL2+ (система розробки Momenta)
ФУНКЦІЇ ADASНавігаційна допомога на шосе та в місті, допомога при паркуванні, інтеграція з проєкційним дисплеєм; перелік функцій за комплектаціями ще не опублікований

Доступні версії

ВЕРСІЯ ПОТУЖНІСТЬ БАТАРЕЯ ЗАПАС ХОДУ ЦІНА КЛЮЧОВІ ВІДМІННОСТІ
540 Pro 188 hp 53.5 kWh LFP 540 km $16,200 ($14,700 за акційною ціною) Початкова комплектація «Pioneer Edition»; 27-дюймовий дисплей 4K стоїть на всій лінійці
540 Max 188 hp 53.5 kWh LFP 540 km $17,600 ($16,200 за акційною ціною) «Standard Edition», на сходинку вище за початкову Pro
540 Max+ 188 hp 53.5 kWh LFP 540 km $19,100 ($17,600 за акційною ціною) Додає пакет Momenta L2+ ADAS («Premium Smart Driving Edition»)
650 Max 225 hp 66.8 kWh LFP 650 km $19,100 ($17,900 за акційною ціною) «Long-Range Standard Edition»; більша батарея та мотор 168 kW
650 Max+ 225 hp 66.8 kWh LFP 650 km $20,600 ($19,400 за акційною ціною) Найбільша батарея, найбільший запас ходу, Momenta L2+ ADAS («Long-Range Premium Smart Driving Edition»)

Ціни та доступність

Beijing Hyundai відкрила попередній продаж Ioniq V 21 серпня 2026 року на Chengdu Auto Show, а офіційно запустила автомобіль 29 вересня 2026 року в п'яти комплектаціях. Офіційні роздрібні ціни — від 109,900 до 139,900 юанів (приблизно від $16,200 до $20,600): 109,900 юанів за 540 Pro, 119,900 юанів (близько $17,600) за 540 Max, 129,900 юанів (близько $19,100) і за 540 Max+, і за 650 Max, та 139,900 юанів за 650 Max+. Акційні ціни на період запуску нижчі на 8,000-10,000 юанів: від 99,900 юанів (близько $14,700) за 540 Pro до 131,900 юанів (близько $19,400) за 650 Max+. Ioniq V продається лише в Китаї, його спеціально для внутрішнього ринку виготовляє спільне підприємство Beijing Hyundai; Hyundai не підтвердила жодних експортних ринків, дат чи цін, тож станом на вересень 2026 року автомобіль недоступний ні в Європі, ні в Північній Америці, ні на жодному ринку за межами Китаю. У деяких матеріалах з нагоди запуску сказано, що інші ринки планують, а Electrek називає Австралію можливим напрямком, а Сполучені Штати — малоймовірним. CnEVPost повідомляв, що Beijing Hyundai також планує майбутній варіант Ioniq V з розширювачем запасу ходу (EREV), проте строків чи характеристик цієї версії не публікували.

Порівняння з конкурентами

Цей автомобіль
2026 Hyundai Ioniq V
ПотужністьДо 225 hp
Запас ходуДо 650 km (електро)
Ціна$16,200
2026 XPENG Mona M03
Потужність—
Запас ходу640 km (електро)
Ціна$16,800
2026 Nissan N7
Потужність—
Запас ходу635 km (електро)
Ціна$19,800
2026 BYD Seal 06 GT
Потужність—
Запас ходу620 km (електро)
Ціна$18,700

Ioniq V потрапляє в саму гущу жорсткого китайського сегмента бюджетних електроседанів, і цифри в усіх близькі: початкова 540 Pro дешевша за всіх трьох конкурентів, але поступається їм у запасі ходу (540 km CLTC проти 620-640 km). Щоб зрівнятися за запасом ходу, треба брати 650 Max або 650 Max+ за $19,100-$20,600, де Nissan N7 і BYD Seal 06 GT коштують приблизно стільки ж. Чого не пропонує жоден із цих трьох конкурентів, так це платформу E-GMP від Hyundai, 800-вольтову архітектуру та 27-дюймовий панорамний дисплей 4K за такі гроші. Для глобального бренду Ioniq V — також справді незвичайний продукт: ніде більше у світі такого дешевого автомобіля з емблемою Hyundai немає.

Плюси
  • Справді великий багажник на 465 літрів і 27-дюймовий панорамний дисплей 4K за стартовою ціною близько $16,200 ($14,700 за акційною ціною) — і те, й інше рідкість на цьому краю ринку
  • До 650 km запасу ходу за CLTC у топової комплектації, на рівні найкращих у сегменті
  • 800-вольтова архітектура із заявленою швидкою зарядкою 30-80% приблизно за 20 хвилин — рідкість у цьому ціновому діапазоні
  • Платформа E-GMP, спільна з міжнародними Ioniq 5/6/9 від Hyundai, за частку їхньої ціни
Мінуси
  • Ексклюзив для Китаю без підтверджених експортних ринків чи дат — міжнародним покупцям цей автомобіль поки що недоступний
  • Hyundai не опублікувала пікову потужність зарядки DC і максимальну швидкість, а 540 km CLTC (443 km WLTP) трьох комплектацій 540 поступаються 620-640 km головних китайських конкурентів
Вердикт FreshMotors

Ioniq V — один із найнесподіваніших автомобілів, на які Hyundai коли-небудь ставила своє ім'я: 800-вольтовий електричний фастбек від близько $16,200, із 27-дюймовим екраном і справді місткими 465 літрами багажника, створений суто для того, щоб боротися з китайськими виробниками бюджетних електромобілів на їхній території. Це розумний вузькоспрямований хід, а не глобальний продукт, а решта прогалин у специфікації — максимальна швидкість і пікова потужність зарядки — дрібниці на тлі ціни. Для китайських покупців, які порівнюють Mona M03, N7 і Seal 06 GT, поєднання платформних технологій і родоводу E-GMP робить Ioniq V справжнім претендентом, а не черговою «переклейкою шильдика» — але всім іншим залишається лише спостерігати з-за меж ринку.

Поширені запитання

Скільки коштує Hyundai Ioniq V 2026?
Hyundai Ioniq V надійшов у продаж у Китаї 29 вересня 2026 року в п'яти комплектаціях з цінами від 109,900 юанів (близько $16,200) за 540 Pro до 139,900 юанів (близько $20,600) за 650 Max+. Посередині — 540 Max за 119,900 юанів (близько $17,600) та 540 Max+ і 650 Max за 129,900 юанів (близько $19,100). Акційні ціни на період запуску нижчі на 8,000-10,000 юанів, від 99,900 юанів (близько $14,700).
Який запас ходу має Hyundai Ioniq V?
Три комплектації 540 мають батарею 53.5 kWh із запасом ходу до 540 km за CLTC (443 km за WLTP), а дві комплектації 650 — батарею 66.8 kWh із запасом ходу до 650 km за CLTC (533 km за WLTP).
Як швидко заряджається Hyundai Ioniq V?
Ioniq V використовує 800-вольтову архітектуру на платформі Hyundai E-GMP, а Beijing Hyundai заявляє про швидку зарядку 30-80% приблизно за 20 хвилин. Пікова потужність зарядки постійним струмом не опублікована.
Скільки кінських сил у Hyundai Ioniq V?
Три комплектації 540 (540 Pro, 540 Max і 540 Max+) мають мотор 140 kW (188 hp), а дві комплектації 650 (650 Max і 650 Max+) — мотор 168 kW (225 hp).
Де можна купити Hyundai Ioniq V і чи доступний він у Європі?
Ioniq V продається лише в Китаї, його виготовляє спільне підприємство Beijing Hyundai. Станом на вересень 2026 року Hyundai не підтвердила експортних ринків чи дат, тож автомобіль недоступний ні в Європі, ні в Північній Америці, ні на жодному ринку за межами Китаю. Деякі видання пишуть, що інші ринки планують, а Electrek називає Австралію можливим напрямком.

Галерея автомобіля

← Гортайте, щоб побачити більше →

📢 Поділитися

FacebookXRedditLinkedInWhatsAppTelegramEmail
Джерело: Автосалон на диване
Alexander Sostin

Автор і редактор

Alexander Sostin

Генеральний директор і головний редактор

Автожурналіст і підприємець. Пише про світовий ринок електромобілів, нові китайські бренди та майбутнє мобільності.

🎯

Оцініть цю статтю

0.0
(0 голосів)

Натисніть на зірку, щоб оцінити

Що сподобалося?

Що можна покращити?

💬 Коментарі

0

Залишити коментар

0 / 5000

Завантаження коментарів…

Схожі статті

2026 Volkswagen ID.Aura T6: New FAW-VW EV, Up to 660 km Range From $20,225
Огляди

2026 Volkswagen ID.Aura T6: новий EV від FAW-VW, до 660 km запасу ходу, від $20,225 https://media.freshmotors.net/media/articles/00_thumbnail_optimized_xwwfo7

2026 Volkswagen ID.Aura T6 — новий електричний SUV від FAW-Volkswagen, а не ребейдж ID.6. Запас ходу до 660 km за CLTC, 228 hp, ціна від близько $20,225.

2 вересня 2026 р.
2026VolkswagenElectric
2026 MG 07: Semi-Solid-State Battery EV Sedan From $18,595
Огляди

2026 MG 07: електроседан з напівтвердотільною батареєю від $18,595 https://media.freshmotors.net/media/articles/05_official_yt_thumbnail_ukrainian_optimized_w7c02w

2026 MG 07 дебютує з напівтвердотільною батареєю, запасом ходу до 845 km за CLTC та стилістикою в дусі Taycan від $18,595 — із 21,000 бронювань за 20 годин.

8 серпня 2026 р.
2026MGElectric
2026 BYD Da Han Review: Quiet, Soft, Wants to Be an S-Class, Says Gilevich
Огляди

Огляд BYD Da Han 2026: тихий, м'який, мріє стати S-класом, каже Гилевич https://media.freshmotors.net/media/articles/00_thumbnail_4PmDveG.jpg

Гилевич тестує BYD Da Han 2026 RWD: 496 hp, 1,008 km CLTC, від CNY 235,900 (~$35,360). Йому подобаються тиша та м'який хід, але кермо здається розмитим.

8 листопада 2026 р.
2026ComfortElectric
2026 BYD Yangwang Altior: 5.6 m EV Limo, 1,000+ km CLTC, CNY 2,080,000
Електромобілі

2026 BYD Yangwang Altior: 5,6 м EV-лімузин, 1 000+ км CLTC, CNY 2,080,000 https://media.freshmotors.net/media/articles/00_hero_front_three_quarter_rMxUR8E.jpg

Yangwang від BYD представляє Altior 2026: 5,6-метровий чотиримісний EV-лімузин із каретними дверима та запасом ходу понад 1 000 км за CLTC. Попереднє замовлення від CNY 2,080,000 (~$311,780); потужність ще не оприлюднено.

8 листопада 2026 р.
2026ComfortElectric
2026 Volkswagen ID. ERA 8X Review: Comfortable, Roomy and Well Priced, but Barely a VW
Огляди

Огляд Volkswagen ID. ERA 8X 2026: зручний, просторий і недорогий, але майже не VW https://media.freshmotors.net/media/articles/00_thumbnail_He82uNB.jpg

Партнерський оглядач «Автосалон на дивані» тестує VW ID. ERA 8X 2026: тихий, просторий п'ятимісний EREV-позашляховик до 510 hp, але із салоном у стилі Li Auto. Від CNY 206,800 (~$30,998).

8 листопада 2026 р.
2026VolkswagenHybrid
2026 BYD Sealion 08 Hands-On: 5 or 6 Seats, Up to 900 km, From $33,890
Огляди

BYD Sealion 08 2026: 5 або 6 місць, до 900 km, від $33,890 https://media.freshmotors.net/media/articles/00_thumbnail_xbitzd

BYD Sealion 08 2026 — флагманський кросовер завдовжки 5,115 mm, PHEV або EV, 5 чи 6 місць, до 900 km запасу ходу та 9-хвилинна флеш-зарядка. Від близько $33,890.

8 жовтня 2026 р.
2026SUVPHEV