Партнерський оглядач «Автосалон на дивані» (@divan_car) обійшов Volkswagen ID. ERA 8X 2026 року в китайському шоурумі та проїхав 11.7 km на топовій версії. Залишився здивованим: тихий, просторий п'ятимісний EREV-позашляховик за CNY 206,800–269,800 (~$30,998–$40,442), але, за його словами, китайський автомобіль у всьому, крім шильдика.
Головне
- Ціна: тимчасова CNY 206,800–269,800 (~$30,998–$40,442), рекомендована CNY 226,800–289,800 (~$33,996–$43,440); у продажу в Китаї з 12 жовтня 2026 року.
- Потужність: 380 kW (517 PS / 510 hp) і 660 N·m у двох версій Long Range, розгін 0–100 km/h за 4.6 s; задньопривідна Pro має 220 kW (299 PS / 295 hp).
- Батарея: 65.2 kWh, 451 km за CLTC на електротязі та 1,602 km сумарно; Pro і Max мають 51.1 kWh (373 / 340 km).
- Поїздка ведучого: 17.1 kWh/100 km на 11.7 km за середньої швидкості 33 km/h з вимкненим двигуном і 137 km запасу ходу за приблизно половини заряду.
- Простір: довжина 5,020 mm за колісної бази 2,970 mm, багажник 496 L (1,919 L зі складеними сидіннями) за плашкою на екрані ведучого.
- Підступ: автоматичні двері, сидіння «нульової гравітації», 23 динаміки, матричні фари та 21-дюймові колеса є лише в Ultra Long Range, а сам автомобіль поки що тільки для Китаю.
Динаміка та характеристики
Шумоізоляцію ведучий оцінює на «тверду п'ятірку» з п'яти, хід вважає м'яким завдяки двокамерній пневмопідвісці, а посадка й масаж сидінь йому сподобалися. Показати на дорозі перемикач висоти не вдалося — він звинувачує прошивку. 1.5-літровий подовжувач запасу ходу EA211 (105 kW, 143 PS / 141 hp) жодного разу не запускався: весь заїзд минув на батареї.
У задньопривідної Pro один мотор на 220 kW, у Max додається другий — разом 370 kW (503 PS / 496 hp), а дві версії Long Range видають 380 kW (517 PS / 510 hp) і 660 N·m. За карткою на його екрані Pro має 420 N·m і 7.6 s до 100 km/h — цих цифр в офіційних матеріалах ми не знайшли.
| Силова установка | EREV, подовжувач запасу ходу 1.5T + повний привід із двома моторами |
|---|---|
| Потужність | 380 kW (517 PS / 510 hp) |
| Крутний момент | 660 N·m |
| 0–100 km/h | 4.6 s |
| Батарея | 65.2 kWh (NMC) |
| Запас ходу | 451 km CLTC на електротязі / 1,602 km сумарно |
| ТИП СИЛОВОЇ УСТАНОВКИ | Електромобіль із подовжувачем запасу ходу (EREV), 1.5T |
|---|---|
| ПОТУЖНІСТЬ | 220 kW (299 PS / 295 hp) Pro; 370 kW (503 PS / 496 hp) Max; 380 kW (517 PS / 510 hp) версії Long Range |
| КРУТНИЙ МОМЕНТ | 660 N·m (повноприводні версії) |
| РОЗГІН | 0–100 km/h за 4.6 s (версії Long Range) |
| МАКСИМАЛЬНА ШВИДКІСТЬ | Офіційно не опублікована |
| ПРИВІД | RWD (Pro); AWD (Max, Max Long Range, Ultra Long Range) |
| БАТАРЕЯ | 51.1 kWh LFP (Pro, Max); 65.2 kWh NMC (версії Long Range) |
| ЗАПАС ХОДУ НА ЕЛЕКТРОТЯЗІ (CLTC) | 373 km (Pro) / 340 km (Max) / 451 km (Long Range) |
| СУМАРНИЙ ЗАПАС ХОДУ | 1,567 km (Pro); 1,602 km (Long Range) |
Габарити та практичність
| Довжина | 5,020 mm |
|---|---|
| Ширина | 1,997 mm |
| Висота | 1,750 mm |
| Колісна база | 2,970 mm |
| Дорожній просвіт | 175 mm в найнижчому положенні пневмопідвіски (за даними ведучого) |
Ведучий зростом 178 cm називає заднє сидіння «безмежно комфортним»: місця для колін і над головою вистачає з запасом. Задні двері, за його виміром, відчиняються на 90 градусів; є панорамний дах з автоматичною шторкою, але немає екрана для задніх пасажирів. Задні пасажири отримують два порти USB-C (15 W і 60 W) та механічні шторки; диван з підігрівом, вентиляцією та масажем є лише в Ultra Long Range.
Плашка з цифрами на його екрані показує багажник 496 L з піднятим другим рядом і 1,919 L зі складеним; у передпрем'єрних матеріалах значення розходяться від 519 до 625 L (в одному огляді після живого знайомства називали 519 / 1,939 L), тому вважайте цифру орієнтовною. Ще він називає машину «майже 3 тонни», тоді як у регуляторній заявці вказано 2,485–2,590 kg.
| ДОВЖИНА | 5,020 mm |
|---|---|
| ШИРИНА | 1,997 mm |
| ВИСОТА | 1,750 mm |
| КОЛІСНА БАЗА | 2,970 mm |
| СНАРЯДЖЕНА МАСА | 2,485–2,590 kg (за заявкою) |
| ОБ'ЄМ БАГАЖНИКА | 496 L (1,919 L зі складеними сидіннями) за плашкою ведучого; 519–625 L у ранніх матеріалах (офіційної цифри немає) |
Зарядка та батарея
У Pro і Max стоїть батарея 51.1 kWh LFP, у версій Long Range — 65.2 kWh CATL NMC. Ведучий обрав би більшу. Бортовий комп'ютер показав 17.1 kWh/100 km на 11.7 km за 21 хвилину за 0.0 L/100 km і 137 km запасу ходу на електротязі за приблизно половини заряду, тому він очікує близько 200 km реального ходу на електротязі. Рейтинг CLTC відповідає приблизно 14.5 kWh/100 km, тож його жвавий міський результат вищий — як і слід було чекати.
Volkswagen заявляє 10–80% за 16 хвилин на 800-вольтовій платформі. Ведучий уголос каже 15 хвилин, а в його картках стоїть 17 або 19, тому орієнтуйтеся на офіційні 16.
| БАТАРЕЯ | 51.1 kWh LFP / 65.2 kWh NMC (CATL) |
|---|---|
| АРХІТЕКТУРА | 800 V |
| ШВИДКА DC-ЗАРЯДКА | 10–80% за 16 хв (заявлено) |
| ЗОВНІШНЯ ВІДДАЧА ЕНЕРГІЇ (V2L) | 3.5 kW |
| ПОДОВЖУВАЧ ЗАПАСУ ХОДУ | 1.5T EA211, 105 kW (143 PS / 141 hp); бак на 55 L — за картками ведучого |
Дизайн та інтер'єр
Передня частина ідентична ID. ERA 9X, зі світловою смугою на всю ширину. Ведучий каже, що матричні фари IQ.Light отримує лише Ultra, а тонкі жалюзі решітки, на його думку, не переживуть перший же камінь. Автоматичні двері є лише в Ultra; в інших версій звичайні ручки, які, за його словами, не змінювалися від часів ID.4 2021 року.
Всередині колірну гаму, два екрани та форму подушок він називає копією Li Auto L7 один в один, без жодної індивідуальної риси від Volkswagen. Шкіра Nappa стоїть на всіх версіях, хоча на дотик вона, за його враженням, більш «гумова», ніж у Denza. Кермова колонка регулюється лише механічно, а бардачок відчиняється тільки з екрана або голосом. Він заплатив би CNY 8,000 (~$1,199) за опцію з чорними колесами з помаранчевими супортами, чорним дахом та активними бічними валиками сидінь.
Технології та оснащення
Два пов'язані екрани працюють добре, з бездротовим CarPlay і 5G, але ведучий усе ж помічає дрібні глюки прошивки. Йому подобаються проєкційний дисплей і панель приладів, водночас він зауважує, що ні те, ні інше не схоже на Volkswagen. В Ultra 23 динаміки з Dolby Atmos; в інших версій — 14.
Безпека та ADAS
Допомогу водієві ведучий у відео не обговорював. У його картках для кожної версії вказані Momenta R7 і лідар, що збігається із заявою виробника про стандартний 192-променевий лідар і 26 сенсорних модулів.
| РІВЕНЬ ADAS | L2+ («модель світу» Momenta R7, стандартний 192-променевий лідар) |
|---|---|
| ФУНКЦІЇ ADAS | Навігаційне водіння шосе та містом, режим від паркомісця до паркомісця, 26 сенсорних модулів |
Доступні версії
| ВЕРСІЯ | ПОТУЖНІСТЬ | МОМЕНТ | 0-100 | МАКС. ШВИДКІСТЬ | ПРИВІД | БАТАРЕЯ | ХІД НА ЕЛЕКТРОТЯЗІ | СУМАРНИЙ ХІД | ЦІНА | КЛЮЧОВІ ВІДМІННОСТІ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pro | 295 hp | — | — | — | RWD | 51.1 kWh | 373 km | 1,567 km | CNY 206,800 (~$30,998) | Тимчасова ціна, рекомендована — CNY 226,800; один мотор на 220 kW; сидіння Nappa, холодильник, проєкційний дисплей і лідар у стандарті |
| Max | 496 hp | 660 Nm | — | — | AWD | 51.1 kWh | 340 km | — | CNY 229,800 (~$34,446) | Тимчасова ціна, рекомендована — CNY 249,800; два мотори на 370 kW, пневмопідвіска |
| Max Long Range | 510 hp | 660 Nm | 4.6 s | — | AWD | 65.2 kWh | 451 km | 1,602 km | CNY 249,800 (~$37,444) | Тимчасова ціна, рекомендована — CNY 269,800; 380 kW і збільшена батарея CATL |
| Ultra Long Range | 510 hp | 660 Nm | 4.6 s | — | AWD | 65.2 kWh | 451 km | 1,602 km | CNY 269,800 (~$40,442) | Тимчасова ціна, рекомендована — CNY 289,800; автоматичні двері, сидіння «нульової гравітації», підставка для ніг ззаду, 23 динаміки, матричні фари, 21-дюймові колеса |
Ціни та доступність
ID. ERA 8X надійшов у продаж у Китаї 12 жовтня 2026 року, передзамовлення відкрилися 28 вересня. Тимчасові ціни на CNY 20,000 (~$2,998) нижчі за рекомендовані; ведучий пояснює це вигодою від трейд-іну та субсидій, завдяки якій Ultra Long Range обходиться в CNY 269,800 (~$40,442). Для машини такого розміру він називає це дуже дешево. У нашому матеріалі про запуск ID. ERA 8X є повна специфікація. Суми в USD перераховано за курсом ЄЦБ на 6 листопада 2026 року, 1 USD = CNY 6.6713.
Volkswagen експорт не підтверджувала. Ведучий чекає перші машини в Україні приблизно у квітні 2027 року через 180-денне правило після першої реєстрації — це його власна оцінка, а не заява Volkswagen.
Порівняння з конкурентами
Прямим конкурентом ведучий називає Li Auto L7; CnEVPost у списку конкурентів вказує Li Auto L6, AITO M6 і XPeng G9L. За тієї самої ціни CNY 249,800 (~$37,444) Max Long Range дорівнює цінникові нового L6, пропонуючи 510 hp проти 402 hp, і повторює сумарний запас ходу G9L EREV у 1,602 km. Порівняно з шестимісним ID. ERA 9X версія 8X стартує на CNY 93,000 (~$13,940) дешевше.
- Тихий і м'який: шумоізоляція на «тверду п'ятірку», пневмопідвіска, зручні сидіння та масаж
- Великий салон: кузов 5,020 mm, колісна база 2,970 mm, задні двері відчиняються на 90 градусів за виміром ведучого, багажник 496–1,919 L за його плашкою
- На всіх версіях шкіра Nappa, помічник водія на основі лідара та зарядка 800V
- CNY 269,800 (~$40,442) за топову версію з батареєю 65.2 kWh
- Салон і екрани копіюють Li Auto L7, від Volkswagen мало характеру
- Шкіра на дотик «гумова», механічне регулювання кермової колонки та дрібні глюки прошивки
- Найкраще оснащення лише в Ultra Long Range за CNY 269,800
- Немає заднього кермування, на відміну від 9X, і поки що тільки Китай
Ведучий не чекав багато, а поїхав, назвавши ID. ERA 8X хорошим автомобілем: тихим, м'яким, просторим і недорогим для такої батареї. Він підійде сім'ям, яким потрібні місце й комфорт і яких не бентежить салон, запозичений у Li Auto. Беріть версію Long Range з батареєю 65.2 kWh; Pro і Max помітно програють за запасом ходу на електротязі.


