2026 Leapmotor D19 розлітається з китайських автосалонів від середини квітня, коли відбувся його дебют, і тепер на каналах оглядачів з’являються перші повноцінні реальні тест-драйви. Найцікавіше в цьому свіжому огляді флагмана довжиною 5,252 mm — не лише найбільший у світі 80.3 kWh акумулятор для EREV чи 1,000-вольтова архітектура BEV (про обидва вже було докладно написано), а низка інженерно-економічних рішень і функцій, що пояснюють, чому автомобіль, який у топовій комплектації коштує менш як ¥270,000 ($37,500), у Китаї має «180-денний лист очікування». Головна несподіванка: D19 — перший у світі серійний автомобіль із заводським кисневим генератором. Це опція за ¥10,000 ($1,400), що додає дві аварійні кисневі маски під передньою панеллю для поїздок на Тибетське нагір’я. Додайте 23-динамікову аудіосистему власної розробки, подвійну архітектуру 800V для гібрида й 1,000V для EV та підтверджену оглядачем реальну витрату 16.7 kWh/100 km на дистанції 4,500 km — і D19 стає найагресивніше оснащеним SUV 2026 року в цьому ціновому сегменті.
Архітектура силової установки: EREV 800V + BEV 1,000V
| Генератор EREV | 1.5L Turbo (розробка ZF) — лише послідовна схема |
|---|---|
| Акумулятор EREV (базовий) | 63.7 kWh LFP |
| Акумулятор EREV (топовий) | 80.3 kWh LFP — найбільший у світі серед серійних гібридів |
| Акумулятор BEV (базовий) | 99.6 kWh |
| Акумулятор BEV (середній) | 115 kWh |
| Архітектура BEV | Високовольтна система 1,000 V |
| Архітектура EREV | Високовольтна система 800 V |
D19 пропонується на двох різних платформах в одному кузові. Версія EREV (електромобіль із подовжувачем запасу ходу) має високовольтну архітектуру 800V — для цієї цінової категорії це рідкість — і використовує 1.5L турбомотор розробки ZF лише як генератор. Гібрид поєднує цей двигун або з акумулятором на 63.7 kWh (400 km на електриці / приблизно 1,150 km сумарно), або з LFP-батареєю на 80.3 kWh (500 km на електриці / приблизно 1,300 km сумарно) — остання є найбільшою, яку коли-небудь встановлювали на серійний гібрид. Версія BEV переходить на систему 1,000V: базовий акумулятор на 99.6 kWh забезпечує 620 km за CLTC, середній на 115 kWh — 720 km, а топова тримоторна конфігурація додає електричну задню вісь із кермуванням (540 kW сумарно / 745 Nm / 0-100 за 3.9 s / 680 km). Виміряна оглядачем реальна витрата на середній версії BEV становила 16.7 kWh/100 km на дистанції 4,500 km — значно нижче за 21-23 kWh/100 km, які той самий оглядач зафіксував на конкурентній моделі Denza.
| ВАРІАНТИ СИЛОВОЇ УСТАНОВКИ | EREV AWD або BEV AWD (двомоторний чи тримоторний) |
|---|---|
| СИСТЕМНА ПОТУЖНІСТЬ (EREV) | 300 kW (~402 hp) |
| СИСТЕМНИЙ КРУТНИЙ МОМЕНТ (EREV) | 525 Nm |
| СИСТЕМНА ПОТУЖНІСТЬ (BEV, середня) | 410 kW (~550 hp) |
| СИСТЕМНА ПОТУЖНІСТЬ (BEV, топова тримоторна) | 540 kW (~724 hp) |
| 0-100 KM/H (EREV, топова) | 6.0 s |
| 0-100 KM/H (BEV, середня) | 4.9 s |
| 0-100 KM/H (BEV, тримоторна) | 3.9 s |
| ЗАПАС ХОДУ ЛИШЕ НА ЕЛЕКТРИЦІ (EREV, топова) | 500 km (CLTC) |
| ЗАПАС ХОДУ BEV (макс.) | 720 km (CLTC) |
| ВИТРАТА ПАЛИВА (EREV) | 6.5 L/100 km (заявлена) |
| РЕАЛЬНА ВИТРАТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ | 16.7 kWh/100 km (зафіксовано на 4,500 km) |
| МАКС. ШВИДКІСТЬ | 180 km/h |
| АКУМУЛЯТОР | 63.7 / 80.3 (EREV), 99.6 / 115 (BEV) kWh |
| СУМАРНИЙ ЗАПАС ХОДУ | 1180-1300 (EREV) km |
| ПАЛИВНИЙ БАК | 40 (80.3 kWh EREV) / 52 (63.7 kWh EREV) L |
| ПРИВІД | AWD |
| МІСЦЬ | 6/7 |
Кузов, габарити та пневмопідвіска
| Довжина | 5,252 mm |
|---|---|
| Ширина | 1,995 mm |
| Висота | 1,780 mm |
| Колісна база | 3,110 mm |
| Кліренс (нейтральний) | 184 mm |
| Кліренс (діапазон) | 150–210 mm (пневмопідвіска) |
| Об’єм фронка (лише BEV) | 176 L |
| Об’єм багажника | 337 L |
| Колеса / шини | 21-дюймові / 265/45 R21 |
З довжиною 5,252 mm на колісній базі 3,110 mm D19 тепер є найбільшим нелюксовим китайським SUV до $40,000. Стандартна пневмопідвіска на всіх комплектаціях, крім базової EREV, дає діапазон регулювання висоти 60 mm — від 150 до 210 mm кліренсу, а в нейтральному положенні він становить 184 mm. Версія BEV отримує фронк на 176 літрів (у гібриді цей простір займає 1.5L генератор), а задній багажний відсік вміщує 337 літрів при розкладених усіх рядах — скромно для таких габаритів, але він суттєво збільшується зі складеним третім рядом. Висувні дверні ручки врівень із кузовом лишаються стандартом попри майбутні китайські норми, які забороняють їх від 2027 року. 21-дюймові колеса стандартні для всієї лінійки, а дизайн дисків залежить від комплектації. Це перший Leapmotor із дизайнерською мовою бренду «технологічний люксовий флагман»: суцільна світлова смуга спереду, вертикальні світлодіодні блоки фар і неперервна задня смуга з програмованими світлодіодними піктограмами.
Інтер’єр: 23 динаміки, задній екран 21.3" і кисневий генератор
| КОМПОНУВАННЯ МІСЦЬ | 6-місний (2+2+2, «капітани») або 7-місний (2+3+2) |
|---|---|
| ОБИВКА | Шкіра Nappa (базовий гібрид) / м’якша шкіра власної розробки (топові комплектації) |
| ПЕРЕДНІ СИДІННЯ | Підігрів / вентиляція / масаж / електрорегулювання |
| ДРУГИЙ РЯД | Підігрів / вентиляція / масаж / електричний нахил до режиму нульової гравітації / підставка для ніг |
| ТРЕТІЙ РЯД | Підігрів / електричний нахил / окрема шторка від сонця |
| ЦЕНТРАЛЬНИЙ СЕНСОРНИЙ ЕКРАН | 17.3" зі Snapdragon 8295 |
| ЗАДНІЙ РОЗВАЖАЛЬНИЙ ЕКРАН | 21.3" |
| HUD ВОДІЯ | Проєкційний HUD із текстами караоке |
| АУДІО | 23-динамікова система власної розробки Leapmotor |
| ЗАДНІЙ ХОЛОДИЛЬНИК | 8.2 L (нагрів і охолодження, автоматичне відкриття/закриття) |
| БЕЗДРОТОВА ЗАРЯДКА | 50W, одна + подвійні підстаканники |
| АРОМАДИФУЗОР | У стандарті |
| КИСНЕВИЙ ГЕНЕРАТОР (опція) | ¥10,000 / $1,400 — 2 маски під бардачком |
У салоні інженерна економія Leapmotor помітна найбільше. 23-динамікова аудіосистема розроблена самою компанією, а не ліцензована в Bose / Harman / B&W — оглядач зазначає, що звук «справді відмінний» попри безіменний шильдик, і це прямий наслідок того, що Leapmotor виробляє приблизно 70% деталей власними силами на своєму заводі. Головне відкриття в інтер’єрі — опція кисневого генератора: доплата ¥10,000 (близько $1,400), яка розміщує дві кисневі маски під панеллю приладів. Розрахована на водіїв, що вирушають на Тибетське нагір’я та в інші високогірні регіони, ця функція справді вперше постачається на серійному легковому автомобілі з заводу. Центральний сенсорний екран 17.3 дюйма працює на системі-на-чипі Qualcomm Snapdragon 8295 — тому самому, що в кокпіті BMW Neue Klasse, — але програмне забезпечення на старті наразі лише китайською (Leapmotor підтверджує, що англійська з’явиться на авто для європейських ринків, які Stellantis почне постачати наприкінці 2026 року). Стельовий екран заднього салону на 21.3 дюйма вручну опускається з обшивки даху й підтримує контент Dolby. За заднім підлокітником автоматичний 8.2L холодильник нагріває й охолоджує напої. Відкидні столики на кріслах-«капітанах» другого ряду розраховані на 3 kg.
Нотатки з реального тест-драйву
4,500-кілометровий змішаний тестовий маршрут оглядача провінцією Гуандун виявив три помітні особливості. По-перше, двошарове скло на всіх чотирьох дверях забезпечує справді вражаючу ізоляцію салону, порівнянну з автомобілями, що коштують на 30-50% дорожче. По-друге, заявлені 6.0 s до 100 km/h на топовому EREV під час тесту відчувалися «навмисно повільними» — це узгоджується зі спорядженою масою понад 2,800 kg і налаштуванням у бік комфорту, а не максимального розгону. По-третє, градація матеріалів салону видає ціновий компроміс: сидіння, дверні картки й кермо оздоблені якісною шкірою та прошитою алькантарою, а верх панелі приладів і оббивка стелі з мікрофібри виглядають скоріше середнім класом, ніж преміумом — визнана поступка заради стелі ціни до $38,000. Роздільну здатність камери 360 градусів описали як «середню», хоча для цього цінового діапазону прийнятну.
Доступні версії
| ВЕРСІЯ | ПОТУЖНІСТЬ | АКУМУЛЯТОР | ЗАПАС ХОДУ НА ЕЛЕКТРИЦІ | КЛЮЧОВІ ВІДМІННОСТІ | ЦІНА |
|---|---|---|---|---|---|
| EREV 400 km | 402 hp (двомоторний) | 63.7 kWh | 400 km / 1300 km сумарно | 1.5-літровий турбований подовжувач запасу ходу, менший акумулятор, паливний бак 52 літри | 219,800 юанів (~$32,240) |
| EREV 500 km | 402 hp (двомоторний) | 80.3 kWh | 500 km / 1180 km сумарно | 1.5-літровий турбований подовжувач запасу ходу, більший акумулятор 80.3 kWh, паливний бак 40 літрів | 239,800 юанів (~$35,170) |
| BEV 620 km | 550 hp (двомоторний) | 99.6 kWh | 620 km | Повністю електричний, двомоторний, більший запас ходу | 239,800 юанів (~$35,170) |
| BEV 720 km | 550 hp (двомоторний) | 115 kWh | 720 km | Повністю електричний, двомоторний, найбільший акумулятор, найбільший запас ходу | 249,800 юанів (~$36,640) |
| BEV 680 km Tri-Motor | 724 hp (тримоторний) | 115 kWh | 680 km | Повністю електричний, тримоторний, спортивна версія, швидший розгін | 269,800 юанів (~$39,570) |
Порівняння з конкурентами
| Модель | Варіанти силової установки | Макс. потужність | Запас ходу (CLTC) | Початкова ціна |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Leapmotor D19 (цей автомобіль) | EREV або BEV (тримоторний) | 724 hp | до 720 km BEV / 500 km EREV | $32,200 |
| 2025 BYD Datang EV | BEV AWD | 590 hp | 850 km | ~$36,200 |
| 2025 ONVO L90 | BEV AWD | 510 hp | 605 km | ~$36,660 |
| 2025 NIO ES8 | BEV AWD | 510 hp | 635 km | ~$43,000 |
| 2025 GWM Wey GaoShan PHEV | PHEV AWD | 510 hp | 200 km EV / 1,050 km сумарно | ~$43,500 |
Цінове позиціонування D19 незвичне: з початковою ціною $32,200 він коштує як середньорозмірний SUV, але має габарити та наповнення функціями повнорозмірного люксового авто. Найближчий за запасом ходу конкурент у версії BEV — BYD Datang — використовує класичну платформу BYD без архітектури 1,000V і без тримоторної опції на 723 hp. NIO ES8 має порівнянну якість збірки, але коштує приблизно на $10,000 дорожче за менший запас ходу. Єдиний прямий сімейний SUV такого масштабу й амбіцій — Wey GaoShan PHEV, який на $11,000 дорожчий і не має суто електричної версії. Оскільки Stellantis володіє 51% акцій, експортні продажі D19, імовірно, стартують від 2027 року через мережі Fiat / Citroen / Peugeot; європейська ціна ще не підтверджена, але очікується в діапазоні €40,000-50,000, щоб відповідати позиціонуванню Leapmotor C10 / B10.
Вердикт
2026 Leapmotor D19 — найагресивніша цінова пропозиція в китайському сегменті повнорозмірних SUV 2026 року. Його опція кисневого генератора справді є світовою новинкою. Його подвійна архітектура: гібрид 800V + BEV 1,000V — це технічне наповнення, яке зазвичай зарезервований для авто від $80,000 і вище. 23-динамікове аудіо власної розробки та чотиризонні сидіння з підігрівом, вентиляцією й масажем дають люксовий рівень, що в інших коштує на 30-50% більше. Компроміси — мікрофібра на верхній частині панелі, яка не дотягує до преміуму, китайськомовна ОС на старті, скромний базовий багажник 337 L і генератор 1.5L від ZF, який усе ще вимагає заміни оливи кожні 10,000 km — саме ті поступки, що роблять можливою ціну $32,200. Для китайського внутрішнього ринку решту розповідає 180-денний лист очікування; для європейських покупців дистрибуція через Stellantis робить D19 найімовірнішою історією 2027 року про «китайського флагмана, який справді доїде до вашого місцевого дилера».


